Evelyn van Thuiscrèche Eefje blijft continue in ontwikkeling
Evelyn van Thuiscrèche Eefje werkt vol enthousiasme aan haar persoonlijke ontwikkeling. In de afgelopen periode heeft ze een aantal aanvullende diploma’s behaald. Een mooie prestatie! Maar ook een aanleiding om eens met Evelyn in gesprek te gaan. Hieronder lees je een interview met Evelyn.
Kinderdagverblijf aan huis
Evelyn runt al bijna 10 jaar vol enthousiasme Thuiscrèche Eefje in Doetinchem. Daarvoor werkte ze ruim 18 jaar op een kinderdagverblijf en in het speciaal onderwijs. Als Pedagogisch Medewerkster stond ze wat sceptisch tegenover het gastouderschap. Dit beeld veranderde toen ze onze adviseur Karine ontmoette.
Karine vertelde haar over het concept van Thuiscrèche en dat wij ons met onze formule positioneren tussen de reguliere gastouderopvang en kinderdagverblijf. Een klein kinderdagverblijf aan huis? Dat leek Evelyn ook wat! Inmiddels runt ze vol trots haar eigen opvang. Dit doet ze in een prachtige ruimte naast haar woonhuis.
Toename opleidingseisen in de kinderopvang
In de afgelopen jaren zag Evelyn dat in de Wet Kinderopvang de opleidingseisen voor kinderdagverblijven werden vastgesteld en verplicht. Denk hierbij aan de eisen die de Wet IKK stelt rondom het behalen van de opleiding Babyspecialisatie, VVE en het behalen van de Taaleis 3F. ‘‘Ik ben zo’n type die dan denkt: dat wil ik ook!’’, aldus Evelyn.
Evelyn voegde daad bij het woord en behaalde in de afgelopen periode de volgende certificaten:
- Babyspecialisme conform de Wet IKK – behaald
- VVE voor gastouders – behaald
- Taaleis 3F conform de Wet IKK – behaald
Momenteel volgt ze de VVE opleiding conform de Wet IKK. Begin juli rond ze dit af en is ze bevoegd om op een VVE groep te werken.
Leren is leuk!
Evelyn heeft diverse beweegredenen voor het volgen van deze aanvullende opleidingen, die overigens niet verplicht zijn in de gastouderopvang. Evelyn legt uit: ‘Ik vind het op de eerste plaats heel leuk om te leren. De wereld staat niet stil en ons vakgebied blijft ontwikkelen. Daar moet je in mee gaan! Je weet niet wat de toekomst brengt en het is fijn om goed voorbereid te zijn. Misschien wil je over een aantal jaar wel een andere weg in slaan… Dan is het fijn om alle diploma’s op orde te hebben.’’
Ook naar de ouders toe vindt Evelyn dat ze en een verplichting heeft. ‘Door je te ontwikkelen en opleidingen te volgen laat je ouders zien dat je een professional bent die met passie haar vak uitvoert.’
Tot slot legt Evelyn uit dat je als Crècheleidster veelal alleen werkt. Je hebt geen collega’s die je met regelmaat een spiegel voorhouden. Daarin biedt scholing een kans. ‘Je staat dankzij een opleiding of cursus meer stil bij je eigen handelen. Waarom doe ik het op deze manier? En kan het ook op een andere manier? Ons vakgebied is continue in ontwikkeling en het is goed om nieuwe inzichten op te doen.’ aldus Evelyn.
Wacht niet!
Twijfel jij om ook een opleiding te volgen? Of vind je het spannend? Volgens Evelyn is dit hét moment om te starten. ‘‘Het valt te verwachten dat de opleidingseisen voor de gastouderopvang in de toekomst toenemen. Doordat het nu nog niet verplicht is om een opleiding of cursus te volgen, zit er minder druk achter en kan je het op je eigen tempo doen. Mochten de eisen in de toekomst veranderen, dan is het heel fijn dat je het papiertje al op zak hebt.’’
Sterker in je schoenen
Aan collega Crècheleidsters wil Evelyn meegeven dat het echt veel brengt om te werken aan je ontwikkeling. Ze legt uit: ‘‘Tijdens het volgen van een opleiding overwin je drempels. Dit geeft zelfvertrouwen.’’Zo geeft ze aan dat de opleiding Taaleis F3 haar onder andere heeft geholpen bij gespreksvoering. In gesprek met ouders staat ze nu sterker in haar schoenen!
Tips van Evelyn
- Kijk naar mogelijkheden en denk niet te snel dat lukt mij niet of het is te moeilijk. Het hoeft niet gelijk heel groots te zijn, ook kleine stapjes zijn ontzettend waardevol voor jou en jouw Thuiscrèche.
- Zoek uit of je in aanmerking komt voor subsidies. Evelyn heeft de VVE opleiding gevolgd dankzij het Achterhoeks Talentenfonds.
- Stop met overdenken en ga aan de slag!
Een leven lang leren
Ten tijde van het interview was Evelyn in afwachting van het afronden van de opleiding Taaleis 3F en is ze nog bezig met de VVE opleiding. Toen we vroegen of ze na het behalen van deze certificaten nog wensen heeft op het gebied van leren en ontwikkelen, moest ze lachen. Evelyn: ‘Zeker! Ik wil in de toekomst graag de opleiding tot pedagogisch coach volgen!’
Het mag duidelijk zijn: Evelyn neemt een leven lang leren serieus!
Voor onze Crècheleidsters
Geïnspireerd door Evelyn? Kijk dan eens welke cursussen van KinderwijsTV voor jou interessant zijn of verdiep je in de mogelijkheid om, net als Evelyn, een opleiding te volgen. Weet je niet goed waar je kan beginnen? Bel dan eens met Kirsten en Karine. Zij denken graag met je mee!