Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.
Thuiscrèche ‘De Kleine Eik’ is gevestigd bij de woning van Matthy Luiten aan de Telefoonweg 26 in Ede. Matthy woont met haar man en twee tienerdochters in een vrijstaande geschakelde woning van bijna honderd jaar oud.
Het huis ligt in een wat oudere woonwijk, het voordeel hiervan is dat Matthy aan de ene kant zo het centrum kan inlopen, maar dat ze ook binnen een paar minuten in het bos staat.
Ik wil er graag voor de kinderen zijn.
Ze helpen om goed te aarden, stevig te staan en te groeien van kleine eik tot grote eik.
Matthy runt haar Thuiscrèche aan huis, in de garage die volledig is omgebouwd. Het heeft een groepsruimte, slaapkamertje, keuken en toilet. Het is echt een apart gebouw in de tuin, met een eigen ingang voor de kindjes en hun ouders. In Thuiscrèche De Kleine Eik vangt Matthy kinderen op van 0 tot 4 jaar.
Aarden en groeien
De naam van Thuiscrèche De Kleine Eik is een metafoor. Een eik is stoer en sterk, deze heeft veel te bieden. Maar een eik begint natuurlijk ook als klein en breekbaar boompje. Het heeft water en zon nodig, maar ook liefde en verzorging. Net als kinderen. Want als je ze geeft wat ze nodig hebben, dan groeien ze. En soms hebben ze ook dat beetje extra nodig. Dat krijgen ze zeker bij Matthy. Zij wil er graag voor ze zijn. De kinderen helpen om goed te aarden, stevig te staan en te groeien van kleine eik tot grote eik.
Opleiding en ervaring
Matthy heeft de mbo-opleiding SPW afgerond om vervolgens te gaan werken in de kinderopvang. Later heeft zij nog de hbo-opleiding pedagogisch manager kinderopvang gevolgd. Zij is naast leidster tevens werkzaam geweest als manager, beleidsmedewerker en coach. Door haar jarenlange ervaring is Matthy dus bekend met veel methodes waarmee je met jonge kinderen kunt werken, bijvoorbeeld ‘Uk en Puk’. Die past ze zeker toe, maar wel op haar eigen manier. Ook de training voor ‘babyspecialist’ heeft Matthy al afgerond. In 2023 wil ze graag een opleiding tot slaapcoach volgen. Want zij gelooft oprecht dat ze daar veel kindjes en ouders mee zou kunnen helpen.
Veilig en vertrouwd
Thuiscrèche De Kleine Eik voldoet aan de normen en richtlijnen van de Wet Kinderopvang en is veilig en kindvriendelijk ingericht. Voor de eerste opening is een Risico Inventarisatie Veiligheid en Gezondheid uitgevoerd die de GGD jaarlijks controleert. Matthy Luiten is geregistreerd bij gastouderbureau Parbédie Kinderopvang, is in het bezit van de van toepassing zijnde diploma’s en beschikt over kinder-EHBO. Hierdoor krijgt u een gedeelte van de kosten vergoed via de Kinderopvangtoeslag van de Belastingdienst.
Wilt u weten of er nog plaats is bij Thuiscrèche De Klein Eik of wilt u meer informatie ontvangen? Neem dan contact op.
VVE certificering
Matthy is VVE gecertificeerd middels de erkende VVE cursus Uk & Puk. VVE (Voor- en Vroegschoolse Educatie) draagt bij aan de algemene ontwikkeling van het jonge kind. Al spelend ontdekken kinderen in de opvang meer over zichzelf en de wereld om hen heen. Maar hoe kun je tijdens de opvang de ontwikkeling van kinderen spelenderwijs stimuleren? Hoe kun je hiervoor de inrichting van de ruimte gebruiken? Hoe besteed je aandacht aan taal en het werken met thema’s? Crècheleidsters leren tijdens deze VVE cursus van Uk & Puk om de ontwikkeling van peuters tot 4 jaar spelenderwijs en themagericht te stimuleren. De verschillende modules van de Uk en Puk cursus spreken onder andere de sociaal emotionele-, motorische-, zintuigelijke- en taalontwikkeling aan. Uk & Puk zet thema’s in die aansluiten bij de belevingswereld van jonge kinderen. Met behulp van deze thema’s en de uitdagende (spel)activiteiten kunnen de Crècheleidsters een prettige en interessante speel- en leeromgeving bieden.